HomePre build PCIntelMSI RTX 4060 VENTUS 2X 8G OC, INTEL I5 12400F, AG 200 COOLER, MSI H610M, MSI 240GB SATA S270, 16 GB 3200 MHZ, MSI MAG A600DN, FSP M340 GAMING CASE – 4 FANS
Share Print
View wishlist“Powered by MSI Ultimate-CPU Ultra 5 245KF,MSI Pro Z890-P WiFi Motherboard,RTX 4070 SUPER 12G VENTUS 2X OC,XPG RAM DDR5 32G,MSI MAG A850GL PCIE5 WHITE PSU,MSI Spatium S270 Sata 2.5" 480GB SSD,MSI MEG CORELIQUID S360 COOLER,MSI MAG FORGE M100A CASE” has been added to your wishlist
MSI RTX 4060 VENTUS 2X 8G OC, INTEL I5 12400F, AG 200 COOLER, MSI H610M, MSI 240GB SATA S270, 16 GB 3200 MHZ, MSI MAG A600DN, FSP M340 GAMING CASE - 4 FANS
MSI RTX 4060 VENTUS 2X 8G OC, INTEL I5 12400F, AG 200 COOLER, MSI H610M, MSI 240GB SATA S270, 16 GB 3200 MHZ, MSI MAG A600DN, FSP M340 GAMING CASE - 4 FANS - Image 2
MSI RTX 4060 VENTUS 2X 8G OC, INTEL I5 12400F, AG 200 COOLER, MSI H610M, MSI 240GB SATA S270, 16 GB 3200 MHZ, MSI MAG A600DN, FSP M340 GAMING CASE - 4 FANS - Image 3
MSI RTX 4060 VENTUS 2X 8G OC, INTEL I5 12400F, AG 200 COOLER, MSI H610M, MSI 240GB SATA S270, 16 GB 3200 MHZ, MSI MAG A600DN, FSP M340 GAMING CASE - 4 FANS - Image 4
MSI RTX 4060 VENTUS 2X 8G OC, INTEL I5 12400F, AG 200 COOLER, MSI H610M, MSI 240GB SATA S270, 16 GB 3200 MHZ, MSI MAG A600DN, FSP M340 GAMING CASE - 4 FANS - Image 5
MSI RTX 4060 VENTUS 2X 8G OC, INTEL I5 12400F, AG 200 COOLER, MSI H610M, MSI 240GB SATA S270, 16 GB 3200 MHZ, MSI MAG A600DN, FSP M340 GAMING CASE - 4 FANS - Image 6
MSI RTX 4060 VENTUS 2X 8G OC, INTEL I5 12400F, AG 200 COOLER, MSI H610M, MSI 240GB SATA S270, 16 GB 3200 MHZ, MSI MAG A600DN, FSP M340 GAMING CASE - 4 FANS - Image 7
Share
Wishlist
Out Of Stock
in Intel
269.0OMR
Out of stock
  • MSI RTX 4060 VENTUS 2X 8G OC – 8GB GDDR6, dual-fan design, Overclocked for enhanced gaming
  • Intel Core i5-12400F – 6-core, 12-thread processor for excellent gaming and multitasking
  • MSI H610M Motherboard – Stable platform with support for Intel CPUs and essential connectivity
  • 240GB MSI SATA S270 SSD – Fast storage for quick boot and load times
  • 16GB 3200 MHz RAM – Smooth multitasking and high-speed performance
  • AG 200 Cooler – Efficient CPU cooling for stable performance
  • MSI MAG A600DN PSU – 600W power supply for stable system performance
  • FSP M340 Gaming Case – 4 fans for excellent airflow and cooling
Wishlist
Categories: Intel, MSI RAMADAN OFFER, Pre build PC
Description
The 16GB of 3200 MHz RAM ensures smooth multitasking and high-speed performance, allowing for optimal gaming, content creation, and productivity.
Cooling is handled by the AG 200 cooler, which keeps the CPU cool under load, ensuring stable performance during extended gaming or work sessions. The MSI MAG A600DN PSU, with 600W capacity, provides stable and efficient power delivery to the system, while the FSP M340 Gaming case with 4 fans ensures excellent airflow and cooling, maintaining optimal temperatures for all components.